مجله دلتا مجله دلتا .

مجله دلتا

بهترين طريقه مصرف كرم ضد آفتاب


كرم ضد آفتاب از پوست شما در برابر اشعه مضر خورشيد محافظت مي‌كند.
كرم ضد آفتاب

كرم ضد آفتاب

براي محافظت از پوست در برابر اشعه مضر خورشيد نياز به يك محصول ضد آب داريد كه هنگام تعريق نيز از روي پوست شما پاك نشود و نيازتان را رفع كند. براي اين كار نمي‌توانيد از قرار گرفتن در نور خورشيد فرار كنيد، زيرا يكي از مهم ترين ويتامين هاي مورد نياز بدن يعني ويتامين D توسط نور خورشيد تامين مي‌شود. بنابراين استفاده از كرم ضد آفتاب به يك ضرورت تبديل شده است. در اين مطلب مجله دلتا در مورد ويژگي هاي يك ضد آفتاب خوب و طريقه مصرف آن بيش تر بخوانيد.

بهترين كرم ضد آفتاب

بسياري از افراد ادعا مي‌كنند علي رغم استفاده از كرم هاي ضد آفتاب دچار مشكلات پوستي شده اند. در واقع ميزان استفاده و نوع ضد افتابي كه انتخاب مي‌كنيد در محافظت از پوست شما موثر است. به همين دليل بهتر است قبل از خريد ضد آفتاب ويژگي هاي يك كرم خوب را بشناسيد.

يك ضد آفتاب مناسب بايد پوست را در برابر اشعه فرابنفش UAV كه خطر ابتلا به سرطان را افزايش مي‌دهد و هم چنين پرتو فرابنفش UVB كه سبب آفتاب سوختگي و آسيب به سلول هاي پوست مي‌شود، محافظت كند. علاوه بر اين، كرم ضد آفتاب بايد حاوي اكسيد روي و دي اكسيد تيتانيوم باشد تا مانع عبور اشعه هاي مضر شود.

متخصصان پوست و زيبايي، استفاده از ضد آفتاب هايي با SPF 30 يا بالاتر را توصيه مي‌كنند.

SPF چيست؟

اصطلاح SPF به معناي “ضريب محافظت در برابر نور خورشيد” است. اگر به طور معمول در ۱۰ دقيقه پوست شما دچار آفتاب سوختگي مي‌شود، استفاده از يك ضد آفتاب با SPF 15 اين زمان را ۱۵ برابر مي‌كند و در واقع پوست شما تا ۱۵۰ دقيقه از آسيب محفوظ مي‌ماند.

براي بيش تر مردم، SPF 15 انتخاب مناسبي است، اما براي افرادي با حساسيت پوستي و بالا بودن ريسك ابتلا به سرطان پوست به دليل سوابق ژنتيكي، SPF 30 گزينه مناسب تري است.

در نظر داشته باشيد كه هر چه اين ضريب بالاتر برود، قابليت آن دو برابر نمي‌شود. بلكه به مقداري جزيي تغيير مي‌يابد. SPF 15 اشعه UVB را ۹۳ درصد و SPF 30 تا ۹۷ درصد فيلتر مي‌كند.

مقاومت در برابر آب و تعريق هنگام ورزش يا در هواي گرم، از ديگر ويژگي هاي مهم يك ضد آفتاب مناسب است كه بايد هنگام خريد به آن دقت شود. اما بايد توجه داشته باشيد در صورت قرار گرفتن در آب، تاثير كرم هاي ضد آب تا ۴۰ دقيقه باقي خواهد ماند و بايد پس از اين مدت، پوست خود را دوباره با اين كرم پوشش دهيد.

بهترين ضد آفتاب

طريقه مصرف

جذب كرم ضد آفتاب توسط پوست نيم ساعت زمان مي‌برد، پس با توجه به برنامه ريزي خود، ۳۰ دقيقه قبل از قرار گرفتن در معرض نور خورشيد، آن را روي پوست خود استفاده كنيد.

در مصرف ضد آفتاب مضايقه نكنيد. بيش تر افراد به اندازه كافي ضد آفتاب استفاده نمي‌كنند و پوست خود را پوشش نمي‌دهند. براي اينكه اين محصول موثر باشد و بتواند به خوبي از شما در برابر آسيب هاي پوستي محافظت كند بايد به اندازه يك اونس (برابر با يك توپ گلف) ضد آفتاب به هر بخش از پوست خود، يعني صورت، گردن، پشت گوشت، روي دست و پا بزنيد و آن را به طور كامل پخش كنيد.

تصور نكنيد يك بار استفاده از ضد آفتاب شما را براي كل روز محافظت مي‌كند. در نظر داشته باشيد كه در شرايط عادي، نياز است بعد از گذشت دو ساعت از مصرف كرم ضد آفتاب آن را تجديد كنيد.

متاسفانه استفاده از كرم ضد آفتاب به تنهايي نمي‌تواند به طور كامل از آفتاب سوختگي، تاول و سرطان پوست جلوگيري كنيد، زيرا هيچ يك از ضد آفتاب ها نمي‌توانند اشعه مضر را تا ۱۰۰ درصد دفع كنند. به همين دليل توصيه مي‌شود از لوازم آرايشي داراي SPF مانند بالمِ لب نيز كمك بگيريد. بالم نوعي پماد بسيار غليظ است كه براي نرم شدن پوست استفاده مي‌شود. پوشيدن كلاه هاي لبه دار، عينك دودي و لباس هاي آستين بلند نيز مي‌تواند خطر آسيب رسيدن به پوست را كاهش دهد.

اشعه UV توسط آب، نماي ساختمان، خاك، آسفالت و ساير اجزاي موجود در محيط اطراف بازتاب مي‌شود، بنابراين حتي اگر در سايه قرار بگيريد، در معرض خطر هستيد و نياز به استفاده از ضد آفتاب داريد.

كرم ضدآفتاب

ضد آفتاب براي چه كساني مناسب است؟

سرطان پوست بيش تر در افرادي با پوست هاي روشن و سفيد شايع است اما اين به معناي در امان بودن افرادي با پوست تيره نيست. در واقع تشخيص سرطان در اين افراد ديرتر صورت مي‌گيرد. بنابراين استفاده از ضد آفتاب براي تمام افراد با پوست هاي مختلف ضروري است.

كودكان زير ۶ ماه نبايد در معرض نور مستقيم خورشيد قرار بگيرند. بهترين راه براي محافظت از سلامت نوزادان در برابر اشعه هاي مضر، پوشاندن آن ها با لباس هاي مناسب و استفاده از عينك آفتابي است. تا حد ممكن استفاده از كرم ضد آفتاب براي نوزادان زير ۶ ماه توصيه نمي‌شود. بنابراين براي افراد بزرگسال و كودكاني بالاتر از اين سن، استفاده از انواع ضد آب با SPF 30 توصيه مي‌شود و بلامانع است.

  • براي جلوگيري از آسيب ديدن به دليل استفاده از كرم ضد آفتاب، حتما هر شب پوست خود را پاكسازي كنيد تا منافذ پوست تميز شوند و آلودگي ها روي پوست نماند.

برچسب: مد و زيبايي،دلتا،مجله دلتا،مجله مد و زيبايي،
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۳ دى ۱۳۹۸ساعت: ۰۴:۲۷:۱۷ توسط:مجله دلتا موضوع:

:: مطالب مشابه
[RelPostTitle] [RelPostTitle]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :