مجله دلتا مجله دلتا .

مجله دلتا

قهوه گانودرما ؛ اكسير جواني


با يك نوشيدني لاكچري، شاهانه و عجيب آشنا شويد؛ باور كنيد از يك قارچ هم مي‌توان قهوه ساخت! البته اگر از نوع گانودرما باشد؛ با مجله دلتا همراه باشيد.

خواص قهوه گانودرما

باز هم گانودرما يك قارچ عجيب كه مي‌تواند قهوه هم باشد! قهوه گانودرما مخلوطي از پودر قارچ گانودرما لوسيدوم همراه با قهوه است؛ اين اكسير جواني به نسبت قهوه عادي، كافئين كمتري دارد؛ بنابراين باعث بي‌خوابي نمي‌شود و برعكس مثل بسياري از گياهان دارويي از جمله گل گاو زبان اثر آرام‌بخش قوي دارد و باعث بهبود كيفيت خواب مي‌شود.

تا به حال نام اين قهوه و نوشيدني لاكچري را شنيده‌ايد؟ اصلا خواص اين نوشيدني را مي‌دانيد؟ حتما از مضرات خوردن قهوه زياد خبر داريد؛ پس اگر شما هم يك قهوه خور حرفه‌اي هستيد، گانودرما را امتحان كنيد؛ مجله دلتا هميشه شما را غافلگير مي‌كند؛ نوش جان!

قهوه

قهوه گانودرما ؛ قهوه لاكچري و شاهانه

قهوه گانودرما از قارچ جان‌افزا يا قارچ ريشي با نام علمي ( Ganoderma_lucidum ) قارچي يك ‌ساله، به دست مي‌آيد. در برخي منابع با عنوان گياه پادشاهان يا پادشاه گياهان از آن نام مي‌برند؛ با يك ليوان نوشيدني لاكچري و شاهانه چطور هستيد؟

قارچ گانودرما ؛ قارچ جاودانگي

قارچ گانودرما سابقه‌اي ۵۰۰۰ ساله دارد. نام‌هاي ديگر اين قارچ، جان‌افزا و اكسير جواني است. نام محلي اين قارچ در چين، لينگ زي؛ در ژاپن، ريشي و در كره، يونگ زهي است؛ يك مهمان عجيب، لاكچري و خوشمزه از آسيا.

گانودرما طعمي تلخ و چوب مانند دارد كه البته اندكي شيرين هم هست؛ شما مي‌توانيد آن را در آب داغ يا چاي مخلوط كرده و كمي آن را شيرين كنيد تا طعمي شبيه به قهوه تلخ و شيرين داشته باشيد. همچنين مي‌توانيد پودر قارچ گانودرما را در انواع شيك ها و حتي دسر ها تركيب و ميل كنيد.

خواص قارچ گانودرما

قهوه گانودرما چيست؟

قهوه گانودرما نوعي نوشيدني به صورت پودر فوري است كه حاوي پودر قهوه و عصاره قارچي به نام «گانودرما» است. قارچ گانودرما خواص درماني زيادي دارد و همانطور كه گفته شد، به نام‌هاي «قارچ جان‌افزا»، «رِيشي» يا «لينگژي» هم شناخته مي‌شود البته در ساخت اين قهوه از مواد ديگري مانند: شكر، مكمل قهوه و گياهان دارويي هم استفاده مي‌شود.

قهوه گانودرما يا قهوه عادي؟

اين قهوه يك نوشيدني لاكچري و تقريبا گران‌قيمت است كه از عصاره قارچ گانودرما تهيه مي‌شود؛ همانطور كه مي‌دانيد، مصرف بيش از حد كافئين كه در قهوه عادي بسيار زياد است، مي‌تواند شما را بي‌خواب و بيمار كند؛ پس چرا از يك ماده بي‌خطر و مفيد مثل گانودرما استفاده نمي‌كنيد؟

كافئين موجود در اين نوشيدني بسيار كمتر از قهوه عادي است. مصرف اين نوشيدني خواب شما را تنظيم مي‎كند؛ بنابراين بهتر است كه براي سلامتي خود كمي بيشتر پول خرج كنيد؛ شايد واقعا ارزشش را داشته باشد.

خواص-قارچ-و-قهوه-گانودرما

خواص قهوه گانودرما

قطعا قهوه انواع مختلفي دارد؛ از ترك و اسپرسو گرفته تا قهوه معمولي كه با شير و شكر مصرف مي‌شود؛ اما آيا واقعا دل‎تان مي‌خواهد كه يك نوشيدني متفاوت را امتحان كنيد؟ مثلا چيزي شبيه قهوه گانودرما. از خواص اين نوشيدني لاكچري و اكسير جواني چه مي‌دانيد؟ با ما همچنان همراه باشيد.

تقويت سيستم ايمني بدن

يكي از مهم‌ترين خواص اين قهوه تقويت و بهبود عملكرد سيستم ايمني بدن است، در حالي‌ كه برخي جزئيات اين مسئله هنوز مشخص نشده است اما مطالعات آزمايشگاهي نشان مي‌دهد كه گانودرما بر روي گلبول‌هاي سفيد خون كه بخش مهمي از سيستم ايمني بدن هستند، تأثير مي‌گذارد. علاوه بر اين، قارچ reishi  روي ژن گلبول‌ هاي سفيد هم تأثير‌گذار است و التهاب آن‌ ها را كم مي‌كند.

نوشيدني ضد سرطان

بسياري از افراد قهوه و قارچ گانودرما را به خاطر خواص ضد سرطاني آن مصرف مي‌كنند. اما آيا واقعا اين نوشيدني ضد سرطان است؟ يك مطالعه علمي، روي ۴۰۰۰ نفر از زناني كه سرطان سينه داشتند، نشان داد كه ۵۹ درصد از آن‌ ها از قارچ گانودرما مصرف كرده بودند؛ اين نوشيدني مي‌تواند باعث مرگ سلول هاي سرطاني شود.

همچنين مطالعات دانشمندان نشان مي‎دهد كه مصرف اين قهوه كافئين دار حجم تومور هاي روده بزرگ را كاهش مي‌دهد؛ پس بهتر است از اين به بعد به جاي مصرف چاي، شير، شير قهوه، چاي سبز و … از قهوه گانودرما استفاده كنيد.

درمان ديابت

آيا مصرف اين قارچ و محصولات مرتبط با آن مي‌تواند قند خون را كنترل كند؟ قطعا ديابت به عوامل و بيماري هاي مختلفي از جمله چاقي مرتبط است؛ اما آيا اين نوشيدني هم مي‎تواند مثل دارچين يا ديگر ميوه ها و سبزيجات ديابت را كنترل و درمان كند؟

طبق تحقيقات انجام‌شده توسط پژوهشگران چيني، قارچ گانودرما حاوي آنزيم‌ هايي است كه موجب كاهش قند خون و در نتيجه كاهش ترشح گلوكز در خون مي‌شود؛ بنابراين، استفاده از قهوه گانودرما مي‌تواند ديابت را كنترل و درمان كند.

خواص ديگر قهوه گانودرما

 • جلوگيري از پيري پوست
 • رفع انسداد عروق و رگ‌ ها
 • بهبود عملكرد كبد
 • افزايش سطح انرژي بدن
 • بهبود عملكرد سيستم گوارش
 • تسكين درد هاي سينوسي و ميگرن

قهوه

طرز تهيه قهوه گانودرما

بهترين حالتي كه قارچ گانودرما بيشترين خواص خود را آزاد مي‌كند، همراه با قهوه است. براي درست كردن اين قهوه مراحل زير را انجام دهيد:

 • يك قاشق چاي‌خوري از پودر قارچ گانودرما و ۳۲ اونس آب در يك ظرف بريزيد و اجازه دهيد تا محلول به مدت 10 تا 20 دقيقه بجوشد.
 • به اندازه ۵ تا ۱۰ قاشق غذاخوري دانه‌هاي قهوه را اضافه كنيد و آن را در فرنچ پرس (وسيله ‎اي كه براي ساخت قهوه فرانسوي استفاده مي‌شود) بريزيد؛ سپس مخلوط آب و پودر قارچ را به آن اضافه كنيد و اجازه دهيد تا به مدت ۴ دقيقه در مايع بماند.
 • سپس مخلوط را به ظرف بازگردانيد و دماي متوسطي به آن بدهيد. شما مي‌توانيد يك قاشق غذاخوري روغن نارگيل يا برخي از انواع كره يا خامه و شير بادام هم به اين معجون اضافه كنيد.
 • با استفاده از يك مخلوط‌كن مواد را با هم مخلوط كنيد؛ معجون شما آماده است؛ نوش جان!

ارزش غذايي گانودرما

گانودرما مواد فعال بيولوژيك همچون انواع استرول‌ها، پروتئين‌ها، پلي ساكاريدها، تري ترپنوئيدها و ملانين دارد كه پلي ساكاريدها و تري ترپنوئيد هاي آن به علت خاصيت ضد سرطاني اهميت زيادي دارد. اسپور اين قارچ نيز تركيبات فعال با خواص درماني زيادي دارد.

قهوه گانودرما

خواص قارچ گانودرما

قطعا قارچ يك ماده مغذي و پر خاصيت است، از اين ميان اكسير جواني گانودرما مي‌تواند براي سلامت بدن معجزه كند.

قارچ ضد ويروس

گانودرما به تقويت دستگاه ايمني بدن و درمان عفونت‌ هاي ويروسي مانند سرماخوردگي و آنفلوانزا و اختلالات ريوي مانند آسم و برونشيت كمك مي‌كند.

تقويت سيستم ايمني

بر اساس تحقيقات، اين قارچ باعث ايجاد تعديل در سيستم ايمني بدن مي‌شود، التهاب را از بين مي‌برد، توليد انرژي توسط ميتوكندري سلول ها را افزايش مي‌دهد و با راديكال هاي آزاد هم مبارزه مي‌كند.

تقويت حافظه و درمان آلزايمر

ويژگي‌هاي ضد استرس در قارچ گانودرما باعث تقويت حافظه، كاهش تنش و تقويت قدرت تمركز مي‌شود. علاوه بر اين، اين قارچ براي درمان بيماري هايي مانند آلزايمر و زوال عقل كه سالمندان را تحت تأثير قرار مي‌دهد، بسيار مفيد است.

بهبود سيستم تنفسي و جريان خون

اين قارچ با وجود داشتن آنتي اكسيدان فراوان تأثيرات مثبتي روي سيستم گردش خون و سيستم تنفسي دارد. به علاوه، تحقيقات نشان داده است كه اين گياه قادر است فشار خون بالا را كاهش دهد، سطح كلسترول را تنظيم كند و آسم و ديگر مشكلات ريوي را بهبود بخشد.

گانودرما و  درمان پيسي

لك و پيس داريد؟ گانودرما مصرف كنيد. گانودرما حاوي حدود ۴۲۲ تركيبات فعال زيستي مختلف است كه هر يك خواص منحصر به فرد و ارزشمندي دارد و مي‌تواند در كنترل و درمان پيسي بسيار مؤثر باشد.
اين قارچ با خاصيت آداپتوژن سازي، باعث تعادل در بدن مي‌شود؛ در نتيجه حملات ناشي از سيستم ايمني بدن كه در نتيجه بيماري پيسي رخ مي‌دهد تا حد بسيار زيادي كنترل مي‌شود.

خواص قهوه گانودرما

مضرات قهوه گانودرما

 • مصرف اين قهوه با اينكه كافئين زيادي ندارد، ممكن است براي خانم هاي باردار و شيرده خطرناك باشد؛ بنابراين احتياط كنيد.
 • اگر از دارو هاي رقيق‌كننده خون يا ضد انعقاد مانند آسپرين يا وارفارين استفاده مي‌كنيد (به ويژه بيماران قلبي) قبل از مصرف گانودرما حتما با پزشك خود مشورت كنيد.
 • يادتان باشد كه مصرف كافئين زياد باعث افزايش ضربان قلب، بي‌خوابي و استرس و اضطراب در فرد مي‎شود؛ حتي اگر آن نوشيدني قهوه گانودرما باشد.

اين بار هم مجله دلتا يك نوشيدني لاكچري، عجيب و پر خاصيت ديگر را به شما معرفي كرد؛ اين قهوه به خصوص با آن بوي چوب سوخته و تلخ و شيرينش به يك بار امتحان كردن مي‌ارزد؛ زمان را از دست ندهيد. اگر حوصله تهيه آن را در منزل نداريد، نزديك‌ترين كافي‌شاپ را انتخاب كنيد و خودتان را به خوردن يك فنجان از اين نوشيدني داغ و لاكچري مهمان كنيد؛ نوش جان!


برچسب: بيماري، تغذيه، سلامتي، قهوه،
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۸ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۱۸:۵۵ توسط:مجله دلتا موضوع:

:: مطالب مشابه
[RelPostTitle] [RelPostTitle]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :