مجله دلتا مجله دلتا .

مجله دلتا

نكات ست كردن زيور آلات


ست كردن صحيح زيور آلات با لباس، ظاهر شما را آراسته و شيك مي‌كند.
زيور آلات
زيورآلات يا اكسسوري ها تأثير زيادي بر استايل افراد دارد. يك اشتباه كوچك در مورد انتخاب زيورآلات، مي‌تواند تمام استايل را زير سؤال ببرد، در حالي كه يك انتخاب درست باعث پنهان شدن بعضي اشتباهات كوچك شود.

يكي از آسان ترين راه ها براي استفاده از لوازم زينتي، ست كردن آن ها با رنگ لباس است. اگر رنگ زيور آلات را طوري انتخاب كنيد كه به رنگ لباس بيايد، استايلي زيباتر خواهيد داشت. البته منظور اين نيست كه اگر لباس صورتي پوشيديد، حتماً گردنبند صورتي بيندازيد؛ بلكه مي‌توانيد از قوانين چرخه رنگ ها استفاده كنيد. مثلاً مي‌توانيد رنگ لباس را با اكسسوري هم خانواده ست كنيد يا سراغ رنگ هاي متضاد برويد.

در اين مقاله با نكاتي براي ست كردن زيور آلات آشنا مي‌شويد.

برجسته كردن يك المان

يكي از قوانين مد و فشن اين است كه براي شيك تر به نظر رسيدن، فقط با يك المان جلب توجه كنيد. اين قانون به اين معنا است كه اگر لباس پر زرق و برقي پوشيده‌ايد، زيور آلات پر زرق و برق انتخاب نكنيد يا اگر رنگ لباس تند يا روشن است، از زيور آلات تيره تر و ملايم تر استفاده كنيد.

الهام گرفتن از جزئيات لباس

اگر دوست داريد با استفاده از زيور آلات استايلي متفاوت خلق كنيد، به جزئيات لباس توجه داشته باشيد. به عنوان مثال اگر مانتوي شما اسپرت است، استفاده از زيور آلات رسمي و خانمانه براي آن مناسب نيست. البته در مدل هاي رسمي دست شما باز تر است. مثلاً مي‌توانيد رنگ نگين انگشتر را با توجه به رنگ تزئينات مانتو ست كنيد و از اين هنرنمايي لذت ببريد.

ست كردن زيور آلات

در يك استايل از چند اكسسوري استفاده كنيم ؟

سايز اكسسوري ها با تعداد مجاز آن رابطه معكوس دارد. يعني هر چه سايز زيور آلات بزرگتر باشد، مجاز به استفاده از تعداد كمتري در يك استايل هستيد. ولي اگر زيور آلات ظريفي داريد، مي‌توانيد از تعداد بيشتري استفاده كنيد.

اين قانون در مورد زيور آلات طلا هم صدق مي‌كند. مثلاً مي‌توانيد انواع دستبند هاي ظريف از جنس طلا يا يك گردنبند كوتاه را با يك گردنبند بلند استفاده كنيد. البته همه چيز به سليقه و احساس راحتي شما بر مي‌گردد.

ساعت استفاده نكنيد

اگر لباس شب رسمي پوشيده‌ايد، مي‌توانيد با توجه به فرم يقه از انواع گوشواره و گردنبند استفاده و با توجه به فرم آستين دستبند و انگشتر انتخاب كنيد. اما از يك مورد نبايد استفاده كرد و آن ساعت مچي است. قانون نانوشته اي است كه اجازه استفاده هم زمان از لباس مجلسي و ساعت نمي‌دهد؛ شايد چون كمتر كسي دوست دارد در يك مهماني شاد زمان به او يادآوري شود.

كيف و كفش را ست نكنيد

تا چند سال پيش كيف و كفش ست مد بود و كساني كه اين كار را انجام نمي‌دادند، بي سليقه بودند. اما اكنون ورق برگشته است و مي‌توان سراغ كيف و كفش هايي رفت كه لزوماً هم رنگ و هم شكل نيستند. البته اين كار نتيجه بهتري داده و استايل هاي متنوع تري ايجاد كرده است.

اكسسوري

انگشتر بزرگ

هر چند وقت يك بار انگشترهاي بزرگ ترند مي‌شوند. اشتباهي كه خيلي از خانم ها و حتي آقايان مي‌كنند، اين است كه با وجود كوتاه بودن انگشت ها، سراغ انگشتر هاي بزرگ مي‌روند كه باعث مي‌شود دست چاق و انگشت ها كوچك به نظر بيايند. بهتر است در انتخاب انگشتر به فرم و اندازه دست و انگشتان دقت شود.

استفاده از دستكش

دستكش و كمربند از خانواده اكسسوري ها هستند. يكي از قوانيني كه بيشتر در فصل سرما به آن احتياج پيدا مي‌كنيد، قانون ست كردن دستكش با يك المان ديگر در استايل است. براي مثال نمي‌توانيد يك جفت دستكش قرمز را به يك استايل مشكي بدون هيچ المان قرمز ديگري اضافه كنيد، چون تركيب زيبايي ايجاد نمي‌كند. در عوض مي‌توانيد با استفاده از يك شال قرمز يا كمربندي به همين رنگ، استايل جذابي داشته باشيد.

ست زيور آلات و لباس

اهميت شال

در تقسيم بندي هاي بين المللي، كيف و شال هم از زيور آلات هستند. يكي از نكاتي كه به خصوص در فصل سرما بايد به آن توجه كرد، ارتباطي است كه بين فرم يقه مانتو، باراني يا پالتو و شال است. توجه داشته باشيد زماني كه فرم يقه لباس زيبايي خاصي دارد، نبايد آن را با شال يا روسري خيلي بزرگ بپوشانيد. در اين موارد سعي كنيد شال و روسري هاي ظريف انتخاب كنيد كه بتوان آن ها را زير يقه گذاشت.

براي ديدن مطالب بيشتر مد و زيبايي با مجله دلتا همراه باشيد.


برچسب: خريد آپارتمان در تهران، اجاره آپارتمان در تهران، دلتا، املاك دلتا، مجله دلتا،
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۹ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۰۴:۵۳:۳۹ توسط:مجله دلتا موضوع:

:: مطالب مشابه
[RelPostTitle] [RelPostTitle]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :